"Ha a belső világodat rendbe teszed, a külső is egyenesbe jön"


Kineziológia

A  kineziológia kezelés egy hatalmas kaland, mely végigvezet életünkön, az önmegismerés, és az önmagunkra találás útján.

 

Miben segít a kineziológia és kiknek ajánljuk?

 

Felnőtteknél:

önbizalom problémák

munkahelyi-, családi konfliktusok, generációs problémák

alvászavar, fáradság

szexuális problémák

kapcsolatteremtési, és párkapcsolati problémák (ha van, vagy ha nincs)

kommunikációs gondok, önkifejezési problémák

útkeresés, kiútkeresés, válsághelyzet, érzelmi veszteség, állásvesztés, munkanélküliség

pánikbetegség

Pároknak:

akik gyermeket vállalnának de, meddőségi vagy kihordási problémával küzdenek, veszélyeztetett terhesség.

Szülőknek:

akiknek már van gyermekük de, állandóan szoronganak és féltik őket.
- felnőtt gyermekük elengedésére

Végül mindenkinek, aki sikeres és még sikeresebb akar lenni!

 

Gyermekeknek:

születési problémák, étkezési és alvás zavarok

testvérféltékenységnél

óvoda-, iskola kezdésnél

óvoda, iskola váltáskor, beilleszkedési problémáknál

Szorongás, félelmek, rémálmok esetén

allergia érzelmi oldalának felderítéséhez

figyelem zavar, koncentrálási nehézségek esetén

tanulási problémák, diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia

hiperaktivitás, agresszió, túlzott visszahúzódás

Serdülőknél:

személyiségünknek és képességüknek megfelelő iskola kiválasztásánál

vizsgázók stresszeinek oldása (érettségi, zárthelyi,stb.)

kapcsolatteremtési problémák

menses problémák érzelmi hátterének kezelése

szexuális zavarok

anorexia, bulémia – érzelmi stressz hátterének kezelése

függőségek (cigaretta, alkohol, drog) függés érzelmi okainak feltárása, korrekciója, oldása.

Mit is rejt a szó, kineziológia?

A kineziológia görög eredetű kifejezés, mely mozgástant, mozgással foglalkozó tudományt jelent. A kineziológia arra épül, hogy minden, ami fogantatásunktól történt velünk, az a tudatalattinkban rögzül, és ez hatással van további életünkre.
Egy embert élete során sok stressz éri. Stressz hatására a szervezetben stresszhormonok gyűlnek fel, mert nem reagálunk ösztönösen, mint az állatok (üss, vagy fuss), hanem a társadalom elvárásai miatt visszafogjuk magunkat, s ezáltal szorgalmasan gyűjtögetjük ezeket a hormonokat. Ez a kémiai anyag 1 hét alatt, lassan ürül ki a szervezetből, spontán módon. Csakhogy ez lehetetlen, hisz egy nap alatt is több ilyen hatás ér bennünket, a hormonszint pedig egyre nő. Amennyiben nem sikerül megszabadulnunk tőle, tönkreteszi ellenállóképességünket, ezáltal rontja fizikai, lelki egészségünket.
A kineziológia nem áll meg a diagnosztizálásnál, hanem hatékonyan kezel is. Kifejezetten stresszoldással foglalkozik. Stressz hatására a jobb és a bal agyféltekénk kommunikációja megszakad. Célunk, hogy a két agyfélteke stresszes helyzetben is együttműködjön.
A szervezetünkben láthatatlan energiaáramok (meridiánok) vannak, melyek bizonyos szervekkel állnak összeköttetésben. Ha a meridiánok energiaáramlása zavart, az kihat a hozzátartozó szerv működésére is. Stressz hatására energiablokkok alakulnak ki a meridiánokban, s a kineziológia ezeket a blokkokat oldja. A test és a lélek megszabadul a felgyülemlett méregtől, és újra beindul a szervezet öngyógyító képessége, helyreáll az egyensúly.
A kineziológia izomteszttel keresi meg a probléma okát a jelenben és a múltban. Majd egyszerű korrekciókkal feloldja ezeket. Az izomtesztelés alapja az agy és az izmok közötti kölcsönhatás, kapcsolat. Izmaink elgyengülnek, bármilyen kellemetlen érzés, emlék hatására. Tesztelés során a kineziológus gyengéd nyomást gyakorol a tesztelt személy kinyújtott karjára. A kar vagy "erős tartás", vagy "elgyengülés" választ ad a feltett kérdésekre. Direkt kérdéseket intézünk a kliens "belső tudásához" (tudatalattijához), és egyenesen igen/nem válaszokat kapunk.
Ezután egy Viselkedési Barométeren megkeressük azt a negatív érzelmi energiát, ami fogva tart bennünket, majd ennek pozitív párját is. Nem ellentétpárokról van szó, hanem egymást semlegesítő energiákról, melyek egyensúlyi állapotot hoznak vissza.

A legfontosabb korrekció a Homlok/Tarkó tartás. Ebben a tartásban az agy, mint egy computer, nagyon rövid idő alatt megkeresi, mi történt a kitesztelt életkorban. Szinte beúszik a történet. Olyan érzés, mint egy elfelejtett álom, ami lassan felbukkan a tudatalattinkból, s közben érzések árasztják el az agyat. Ilyenkor előfordul, hogy a kliens jól kisírja, vagy kineveti magát. Mindkettő az oldódást jelenti.